Young happy couple in bed

Twój wigor erotyczny

Dowiedz się, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, ponieważ właściwa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i krzepę seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najistotniejsze zmiany, przez które przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Metoda wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec lub jako tadalis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) ożywiają produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do rozmaitych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym objawem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w kilku częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj levitra tanio